Dnia 21 czerwca 2024 r. nadszedł czas podsumowań 10 miesięcy ciężkiej pracy, podziękowań za trud wniesiony w zdobywanie wiedzy oraz czas pożegnań z ósmoklasistami. W tym celu cała społeczność szkolna, nauczyciele, rodzice i najbliższa rodzina naszych uczniów spotkała się w Sali domu Ludowego.

Na początku głos zabrała pani Renata Zawal-Przepióra, która odczytała list od pani Burmistrz. Następnie ósmoklasiści z pomocą uczniów z siódmej klasy zaprezentowali się w części artystycznej pt. "Piosenka jest dobra na wszystko". Podczas występów publiczność na przemian wybuchała śmiechem i roniła łzy wzruszenia. Okazało się również, że niektórzy uczniowie pokazali, ukrywany dotąd, swój talent aktorski

Następnie głos zabrała pani Dyrektor Beata Fengler, aby podsumować bieżący rok szkolny, pochwalić naszych uczniów za sukcesy i osiągnięcia w różnych dziedzinach. Pani Beata podziękowała nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za owocną współpracę. Pani Dyrektor rozdała świadectwa uczniom klasy ósmej, następnie nagrody książkowe, złote laury, dyplomy za czytelnictwo, wzorową frekwencję, pracę w Samorządzie Uczniowskim, udział w kołach  zainteresowań, najlepszego kolegi i najlepszej koleżanki oraz list gratulacyjny dla rodziców uczennicy, która przez wszystkie lata otrzymywała świadectwo z czerwonym paskiem. Każdy uczeń naszej szkoły otrzymał jakiś dyplom. Podziękowania otrzymali również rodzice, którzy zaangażowali się w działalność szkoły. Na zakończenie głos zabrała Alicja z klasy ósmej, aby podziękować za wspólnie spędzony czas murach naszej szkoły oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, gratulując starszym kolegom ukończenia szkoły i życząc im powodzenia na kolejnych etapach.

Na zakończenie uczniowie udali się wraz z wychowawcami do klas, gdzie otrzymali świadectwa.