W związku z trwającymi w ruinach kościoła Św. Ducha pracami archelogicznymi Szkoła w Bachorzewie skorzystała z okazji, aby przyjrzeć się tym pracom. W ostatnią środę roku szkolnego klasy IV - VI udały się więc wraz z nauczycielami do jarocińskiego parku na spotkanie z archeologiem. 27 uczniów z zaciekawieniem, po raz pierwszy zresztą,  obejrzało od środka ruiny kościoła p.w. Św. Ducha i przyjrzało się efektom pracy archeologów.

Uczniowie mogli także obejrzeć wydobyte, na światło dzienne, szkielety ludzkie oraz dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat historii kościoła. Potem cała grupa udała się pod pałac, aby spotkać się z panią Marzeną Jeleniewksą - Jankowską. Pani Marzena najpierw przekazła informacje dotyczące historii jarocińskiego parku, pokazała interesujące mapy z XIX wieku, mnóstwo ciekawych zdjęć przedstawiających park od roku 1901 do lat osiemdziesiątych. Pani inżynier poinformowała również grupę o tym, że w parku trwają prace inwenteryzacyjne, podczas których zostanie zmierzonych i opisanych ponad 12 tysięcy drzew. Pani Marzena pokazała także przedmioty potrzebne do inwenteryzacji. Dzieci mogły je wypróbować w parku mierząc i opukując drzewa. Lekcje w parku były bardzo ciekawe.