Dnia 08.10.2014r. dzieci z przedszkola i klas I-III z niecierpliwością oczekiwały przyjazdu przedstawicieli Państwowej Staży Pożarnej z Jarocina. Gościli u nas strażacy JRG Jarocin – zm. I: st. kpt. Adam Łuczak, mł. asp. Aleksander Zywert, st. sekc. Piotr Andruszkiewicz.

Podczas tego spotkania strażacy przybliżyli obecnym zasady postępowania w przypadku pożaru, sposoby alarmowania służb ratowniczych. Przedstawiciele straży zaprezentowali naszym wychowankom ubranie specjalne, sprzęt ochrony dróg oddechowych, sprzęt do akcji ratowniczych-gaśniczych.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Podopieczni z wielką radością przymierzali ubiór strażaka, hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Mieli również możliwość zobaczenia z bliska wozu bojowego, sprzętu znajdującego się w nim. Wielką frajdą dla naszych maluchów było lanie wody.

Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem, a dzieci wręczyły naszym gościom drobne upominki.

Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.