Święto Edukacji Narodowej obchodziliśmy w naszej szkole 13 pażdziernika. W tym dniu na sali Domu Ludowego w Bachorzewie o godzinie 8:30 zebrali się rodzice, dziadkowie, nauczyciele, uczniowie i przedszkolaki ze starszej grupy. Wszystkich zebranych powitała p. Beata Fengler, dyrektor szkoły i przedszkola, szczególnie serdecznie witając pierwszoklasistów, którzy złożą podczas uroczystości ślubowanie. Pani dyrektor zaakcentowała, iż to święto jest ważne dla wszystkich związanych z edukacją: nauczycieli, którzy zostaną docenieni za swą pracę, uczniów, którzy zaprezentują swoje umiejetności oraz rodziców, którzy są dumni z najmniejszego nawet sukcesu swojego dziecka.

Korzystają z okazji wspólnego spotkania pani dyrektor przedstawiła prezydium nowo wybranej Rady Rodziców z przewodniczącą pani Lidią Wyzuj oraz nowo wybrany Samorząd Uczniowski, z przewodniczącą Pauliną Hybiak. W dalszej części akademii zostali poproszeni na scenę pracownicy, którym pani Fengler wręczyła nagrody dyrektora za zaangażowanie, inicjatywę w podejmowaniu działań oraz sumienność wykonywanych obowiązków. Nagrody otrzymały pani Iwona Grodzka - Wojtaszak oraz pani Elżbieta Roszykiewicz, które dodatkowo nagrodzono brawami.

Rozpoczęcie nauki jest bardzo ważne dla każdego dziecka, a uroczystość ślubowania jest niejako sprawdzianem jego dojrzałości szkolnej. Pani dyrektor poprosiła na scenę uczniów I klasy, aby zaprezentowali swoje wiadomości i umiejętności. Dzieci, podczas występów, śpiewały, deklamowały oraz tańczyły. Wszyscy byli pod wrażeniem tego, jak dzieci się zaprezentowały, a sam taniec wywołał taki aplauz, że zostały poproszone o bis.

Wszyscy zgodnie uznali, że dzieci są gotowe do ślubowania. Zoztał więc wprowadzony poczet flagowy, a następnie odśpiewany hymn państwowy. Powtarzając za panią dyrektor słowa przysięgi uczniowie I klasy złożyli ślubowanie, a następnie pani Fengler nawiązując do pasowania rycerzy - pasowała uczniów I klasy. Po wyprowadzeniu pocztu, w imieniu Samorządu, głos zabrała Paulina Hybiak, która powitała pierwszoklasistów w gronie społeczności szkolnej i życzyła im samych sukcesów.

Kolejnym sprawdzianem dla uczniów ( i pani Sylwii także) było wypicie soku z cytryny, po czym należało pięknie się uśmiechnąć. Po zaliczonych zadaniach dzieci otrzymały prezenty - rożki ze słodyczami, odblaskami i artykułami papierniczymi.

Paulina Hybiak ponownie zabrała głos, która podziękowała nauczycielom za cierpliwość, zrozumienie oraz wsparcie. Przedstawiciele klas wręczyli nauczycielom bukiety kwiatów a uczestnicy kółka plastycznego własnoręcznie wykonane laurki.