Dnia 14.11.2018 roku do naszego przedszkola przybyli przedstawiciele Komendy Powiatowej w Jarocinie. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego oraz nauka bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Policjanci rozmawiali z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych, wyjaśniali w których miejscach można przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Goście pokazali naszym przedszkolakom przedmioty, których używają policjanci. W dalszej części spotkania dzieci mogły przymierzyć czapkę policyjną i kajdanki. Na zakończenie spotkania “Misie” i “Tygryski” miały możliwość usiąść w radiowozie policyjnym. W podziękowaniu dzieci wręczyły naszym gościom pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.