Pasowanie na Ucznia to jedna z uroczystości, która wpisuje się w kalendarz imprez Naszej Szkoły. Dnia 14 października 2019 roku 11 dzieci z klasy pierwszej uczestniczyło w takim święcie. Siedmiolatki odświętnie ubrane przybyły do szkoły w obecności rodziców. Dzieci swój program artystyczny przedstawiły w języku polskim, niemieckim i angielskim. Program został tak ułożony, by można było ukazać ile pierwszaki nauczyły się przez 6 tygodni szkoły, jaką posiadają wiedzę i talenty.

Nasi pierwszoklasiści zaprezentowali śpiew, recytację oraz taniec. Okazało się, że dzieci są świetnie przygotowane do ślubowania i pasowania. Wzorowo zdały swój pierwszy szkolny egzamin udowadniając, że zasłużyły na zaszczytne miano ucznia Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie. Egzamin na Ucznia został zdany na szóstkę śpiewająco, więc ich życie w tej szkole zapowiada się obiecująco :-) . Po programie artystycznym nastąpił kulminacyjny moment uroczystości czyli złożenie przez pierwszaków przysięgi uczniowskiej. Sprawdzianem dla dzieci jak również ich Pań było wypicie soku z cytryny uśmiechając się przy tym do wszystkich zebranych gości. Po ślubowaniu pierwszaki dostąpiły zaszczytu uroczystego aktu pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor Beatę Fengler.

Po części oficjalnej uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Po Pasowaniu wszyscy zebrani goście z zaciekawieniem obejrzeli spektakl w wykonaniu kółka teatralnego pt. "Kopciuszek" pod bacznym okiem prowadzącej P. Iwony Stasik.To było wielkie święto. Uroczystość Pasowania na Ucznia pozwoliła oficjalnie stać się częścią uczniowskiej społeczności.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z Nami w tym ważnym dla Nas dniu.

Uczniowie klasy I wraz z wychowawcą i Panią Basią.