4 maja Gmina Jarocin zorganizowała wycieczkę do Warszawy dla Dziecięco- Młodzieżowej Rady Miejskiej. Z naszej szkoły wzięły w niej udział dziewczynki należące do Rady: Martyna Antczak oraz absolwentka Paulina Hybiak razem z opiekunem panią Sylwią Bień.

Dziewczynki miały możliwość zwiedzenia Warszawy w ciągu całego pięknego słonecznego dnia. Wycieczka po stolicy zaczęła się od Stadionu Narodowego, którego ogrom wszystkich zachwycił. Następnie idąc ulicami Warszawy dziewczynki mogły zobaczyć wiele pomników, kościołów czy skwerów, a także Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski, Teatr Wielki oraz Operę Narodową. Kolejnym punktem wycieczki był Grób Nieznanego Żołnierza, jednakże tam czekała wszystkich mała niespodzianka- obchody związane z Dniem Strażaka, a także obecność członków rządu i możliwość zobaczenia prezydenta Polski- Andrzeja Dudy. Następnie wszyscy udali się na Stary Rynek, gdzie każdy miał chwilę na zakupy pamiątek i podziwianie znajdujących się tam pięknych kamienic. Ostatnim punktem podróży było Muzeum Narodowe, gdzie dziewczynki wzięły udział w lekcji muzealnej w czasie której zobaczyły wystawę przygotowaną przez inne dzieci pt. „W Muzeum wszystko wolno”. Wszystkie atrakcje i możliwość zobaczenia zabytków Warszawy zachwyciły Martynę i Paulinę. Po całym dniu pełnym wrażeń z radością, pogłębioną wiedzą i doświadczeniem dziewczynki wróciły zadowolone do domów.