CodeWeek, czyli tydzień kodowania, to inicjatywa, w której uczniowie naszej szkoły biorą udział od kilku lat. Podobnie było w tym roku, w październiku uczniowie wszystkich klas wzięli udział w zajęciach związanych z kodowaniem. Europejski Tydzień Kodowania to akcja organizowana na terenie całej Europy i dedykowana tym, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

W ramach lekcji informatyki uczniowie klas I - VIII bawili się kodowaniem, rozwijali kreatywność, uczyli logicznego myślenia oraz współpracy. W tym roku do programowania dzieci nie potrzebowały komputerów. Wykonywali różne aktywności na macie, rozszyfrowywali zakodowane tytuły książek, rysowali figury symetryczne, budowali konstrukcje z klocków według kodu. Zabawy i śmiechu było co nie miara.