16 czerwca 2016 r. przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie wybrały się do Muzeum Regionalnego w Jarocinie. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej, podczas której dowiedziały się co to jest eksponat, jak należy się zachowywać w muzeum i dlaczego w muzeum znajduje się tak wiele starych przedmiotów.

Z dużym zaciekawieniem słuchały opowiadań muzealnika oraz oglądały makietę rekonstruującą Jarocin z przełomu XIII i XIV  w. Największym zainteresowaniem cieszyły się obiekty związane z kulturą materialną regionu takie jak dawne narzędzia do uprawy ziemi i przetwarzania produktów rolnych, a także zestawy narzędzi ciesielskich i kołodziejskich oraz sprzęty do obróbki lnu i wełny, sprzęty gospodarstwa domowego. Dużą uwagę dzieci przykuły instrumenty oraz stroje ludowe. Dziewczynki przymierzały tiulowy czepiec a chłopcy męskie nakrycie głowy.

Po opuszczeniu Ratusza przedszkolaki udały się do „Bajkolandu”, czyli dużego i bogato wyposażonego placu zabaw pod dachem. Dzieci dawały upust swojej energii podczas zabaw na trampolinie, w tunelach i w kulkach. Mogły korzystać z armatek na kulki, fontanny z kuleczkami, zjeżdżalni, huśtawek i bujaków. Bawiły się również w kącikach tematycznych: kuchnia oraz młody majsterkowicz.

Przedszkolaki miały możliwość  poznać dzieje i kulturę najbliższego regionu oraz spędzić aktywnie czas.