Dnia 20 czerwca 2016r. po raz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych. Uczniowie klas IV - VI mieli do pokonania dystans 1200m. Sportowcy startowali w dwóch kategoriach: dziewcząt oraz chłopców.

Po zaciętej rywalizacji wśród chłopców I miejsce wywalczył Kasper Szymkowiak (klasa IV), II miejsce Tomasz Wardeński ( klasa VI), a na III miejscu podium stanął Adam Wyduba (klasa IV). W Kategorii dziewcząt niepokonana okazała się Karolina Grzelak (klasa VI), na II miejscu bieg ukończyła Zuzanna Szymczak (klasa V), na III miejscu podium uplasowała się Amelia Kominek ( klasa IV). Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w poprawie swego rekordu życiowego oraz zachęcamy do biegania.