Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Aby podkreślić charakter tego dnia, uczniowie przyszli do szkoły w szalonych fryzurach i nietypowo ubrani. Uczniowie klas, w których co najmniej 50% dzieci przebrało się otrzymały bilet, który pozwalał na zorganizowanie lekcji wg ich pomysłu.

Zgodnie z tradycją wszyscy pożegnali zimę i powitali upragnioną wiosnę. Orszak, na czele którego stanęła Marzanna, przemaszerował ulicami naszej miejscowości. Podczas marszu głośno dzieci śpiewały piosenki, dzięki którym nie pozostali niezauważeni. W ten sposób oznajmili mieszkańcom, że wiosna już przyszła. Po powrocie do szkoły, uczestnicy zebrali się wokół słomianej panny i donośnymi okrzykami wołali „Marzanno, marzanno ty zimowa panno, ciebie żegnamy, wiosnę witamy”.