Dnia 17 marca uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami udali się do Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Pierwszym punktem naszej podróży było zwiedzanie murów pałacu. Dzieci zobaczyły obrazy oraz pamiątki Adama Mickiewicza. W każdym z pomieszczeń uczniowie usłyszeli cząstkę historii. Bogaty wystrój wnętrz i unikatowe przedmioty zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie.

Drugim punktem naszej wyprawy były warsztaty wielkanocne. Dzieci wspólnie przypomniały jakie są tradycje wielkanocne oraz dowiedziały się jak Święta Wielkiej Nocy wyglądały w śmiełowskim pałacu. Każdy z uczniów dodatkowo wykonał ozdobę wielkanocną. Przy pomocy Pań z pałacu powstały piękne koszyczki- króliczki idealne na wielkanocne drobiazgi. Ostatnim punktem naszej wycieczki był spacer po śmiełowskim parku, a dokładniej chwila relaksu dla najmłodszych.

Wycieczka do Śmiełowa była ciekawą lekcją historii oraz bliższego poznania postaci Adama Mickiewicza. Mimo, że brak toalety czy bieżącej wody w domu dla najmłodszych wydaje się być abstrakcją, to wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni oraz zafascynowani przeszłością.