14.01.2016r. uczniowie drugiej klasy ponownie wystąpili przed publicznością. Przygotowali przedstawienie ze swojego szkolnego podręcznika pt. „Proszę Państwa, oto rok”. Drugoklasiści tym razem zagrali dwa razy.

Pierwszy raz zaprezentowali się przed kolegami i koleżankami z klasy 1 i 3, a następnie udali się do przedszkola.

Każdy uczeń drugiej klasy musiał nauczyć się wskazanej roli oraz wcielić się w postać jednego z miesięcy. Krótki spektakl pozwolił dzieciom zaprezentować się w zupełnie inny sposób. Dzięki występom dzieci przełamały strach przed mówieniem na scenie. Wszyscy świetnie przygotowali się do inscenizacji. Przeważnie przy pomocy rodziców uczniowie wykonali piękne stroje dopasowane do swoich roli.

Oba występy okazały się dużym sukcesem. Wszystkim odbiorcom bardzo podobało się przedstawienie. Dzieci z przedszkola jak i ze szkoły były zachwycone widowiskiem, a także podziwiały stroje drugoklasistów. Ci ostatni obiecali maluchom, że jeszcze raz w tym roku szkolnym odwiedzą ich z kolejnym spektaklem.