Wzorem lat ubiegłych, społeczność naszej szkoły i przedszkola wzięła udział w akcji na rzecz poszanowania naszej planety i środowiska. Dnia 19 września uczniowie wszystkich klas oraz przedszkolaki przyłączyły się do działania pt. "Sprzątanie świata", której temat tegorocznej edycji brzmiał "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Każdy uczestnik otrzymał gumowe rękawiczki oraz worki na odpady, a następnie wszyscy zostali podzieleni na mniejsze zespoły i wraz ze swoimi opiekunami posprzątali wyznaczone tereny.

W tym roku udało nam się pozbierać śmieci na ulicy Nowy Świat, Szkolnej, Granicznej, Jesiennej, Leśnej oraz na osiedlu Leśnym. Dwie grupy udały się na obrzeża lasu, gdzie znalazły dużo porzuconych odpadów. Niestety śmieci było sporo, łącznie uzbieraliśmy ok. 25 worków odpadów.

Szkoda, iż inne osoby, nie szanują naszej planety. Z pewną refleksją, a przy okazji zadowoleni, że chociaż trochę mogliśmy pomóc naszej Ziemi, wróciliśmy do szkoły. Niestety za rok znów musimy udać się w te same miejsca i oczyścić naszą najbliższą okolicę.