Dnia 21 marca br. w naszej szkole świętowaliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Tego dnia można było przyjść do szkoły w dowolnym przebraniu. Pomysłowość i kreatywność naszych uczniów została wysoko oceniona - było zaskakująco, śmiesznie i kolorowo. Tego dnia samorząd uczniowski zorganizował klasowy konkurs piosenki. Kolejno każda klasa prezentowała się, śpiewając wybrany utwór.

Jury, w którego skład weszli nauczyciele, zdecydowali, iż najpiękniej swoje single wykonali uczniowie klasy I, V oraz VII. Po śpiewach wszyscy udali się na przemarsz ulicami naszej miejscowości. Trzecioklasiści przygotowali piękną Marzannę, wykonali transparenty oraz wiosenne ozdoby.  Uczniowie, aby obudzić wiosnę, głośno krzyczeli, hałasowali przyniesionymi garnkami, pokrywkami i instrumentami. Kolorowy korowód przeszedł ulicą Szkolną, Jesienną oraz Graniczną. Po powrocie na szkolne boisko, Marzanna została pożegnana i wszyscy zaprosili do nas wiosnę. Był to dzień pełen wrażeń.