W październiku w naszej szkole odbył się konkurs różańcowy. Polegał on na wykonaniu różańca przy użyciu dowolnych materiałów. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło 28 różańców. Dzieci i ich rodziny wykazały się wielką pomysłowością.

Różańce wykonano z kasztanów, żołędzi, jarzębiny, muszelek, kukurydzy, chrupek, ziemniaków. Był różaniec misyjny, w którym wizerunki ludzi z wszystkich kontynentów odpowiadały poszczególnym paciorkom. Dzieci wykonały także różańce z pomponów z wełny, nakrętek, modeliny. Niektóre różańce były duże i ciężkie, inne małe i delikatne, ale w każdej pracy widać było wielki trud i wysiłek włożony w ich wykonanie. Ciężko było komisji oceniającej wybrać najładniejszy różaniec. Dlatego postanowiono wyróżnić wszystkie wykonane prace.

Różańce można było oglądać na wystawie w kościele p.w. św. Wojciecha w Wilkowyi.