29.10.2015r. pierwszy raz w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z przedszkola spotkali się z artystami Filharmonii Pomysłów. Co miesiąc nasi wychowankowie będą mieli okazję poznawać polską muzykę. Cykl spotkań nosi tytuł „Nietypowo na ludowo”.

Tym razem dzieci zostały zaproszone do maleńkiej wioski w Wielkopolsce- Łoj- diri- diczki. Podczas muzycznej podróży dzieci poznały jej mieszkańców: uroczego Pana Kota oraz niezbyt miłego Brzydulicha- Paskudnicha strzegącego instrumentów i ich tajemnic. Dłuższe przebywanie w obecności Brzydulicha skutkowało tym, że człowiek stawał się bardzo nieuprzejmy. Na szczęście dzieci pomogły odczarować złe moce i wykonały specjalne zadania muzyczne. W nagrodę poznały nowe instrumenty i usłyszały brzmienie dud wielkopolskich, kozła białego, sierszeńki oraz akordeonu. Wszyscy doskonale się bawili i z radością czekają na kolejne spotkanie z muzyką.