Dnia 19 grudnia br. w ramach działań profilaktyczno–edukacyjnych uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa i odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz cyberprzemocy. Spotkanie dla naszych uczniów poprowadzili asp. Karina Migalska-Cepa oraz st. sierż. Łukasz Nowak - policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Podczas lekcji funkcjonariusz policji przedstawił zagadnienia związane z odpowiedzialnością nieletnich za popełniane czyny karalne i za zachowania niezgodne z przyjętymi normami społecznymi. Poinformował również o zjawisku cyberprzemocy, zagrożeniach płynących z sieci.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tego typu zajęciach przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.