Ostatni piątek miesiąca, uczniowie zebrani w jednej sali zajęli wygodne i z niecierpliwością oczekują na osobę, która będzie czytała im książkę. W nowym roku szkolnym nauczyciele postanowili kontynuować akcję "Cała Polska Czyta Dzieciom", gdyż wpływa ona pozytywnie na wzrost czytelnictwa i rozwój podopiecznych.

Dla młodszych dzieci wybrano książkę opowiadającą o losie znalezionego kotka i czytała ją pani Jowita Pietrzak. Starsi wychowankowie słuchali losów bohaterów książki Franziski Gehm z serii Siostry Wampirki pt. "Mistrz drakung-fu". W rolę czytających wcieliły się Oliwia Kolanowska oraz Amelia Kominek.

Uczniowie słuchali z zaciekawieniem losów głównych bohaterów. Niektórzy postanowili dowiedzieć się o dalszych perypetiach postaci literackich i wypożyczyć poznane książki.