W piątek, 18 czerwca, Szkoła w Bachorzewie dołączyła do placówek, które wzięły udział w akcji "Dzień Pustej Klasy". Idea tej akcji zrodziła się w 2012 roku w Anglii, ale stopniowo przyłączaja się do niej kolejne państwa,  w tym także Polska, gdzie inicjatorem przedsięwzięcia jest Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła".

Uczniowie z Bachorzewa w tym dniu "porzucili klasy, wyszli na zewnątrz", a dokładnie do pobliskiego lasu.

Dzieci z klas I-III miały za zadanie zbudowanie z liści, gałązek,  kory itd. szałasów,  przy czym nie wolno bylo niszczyć drzew oraz innych roślin.  Powstały pomysłowe,  ciekawe budowle. Każda klasa stworzyła inny obiekt. Uczniowie I klasy zbudowali szałas zielony, w ktorym ukryli gniazdo, klasa III zadbala o siedziska, "fotele" wewnątrz domku, natomiast II klasa zbudowala szałas,  przy ktorym powstała "droga" i most. Niestety, przed powrotem do szkoły,  należało rozebrać budowle ze względu  na ochronę lasu.

uczniowie starszych klas, podzieleni na 5 grup, otrzymali karty pracy, lornetki, klucze do rozpoznawania zwierząt i roślin,  lupy. Zadania polegaly na podaniu informacji dotyczących wybranego drzewa, okresleniu roślin w poszczegolnych warstwach lasu, odszukaniu różnorodnych nasion, opisaniu rośliny zielnej, czy też podaniu znaczenia lasu. Należało takze odrysowac korę drzew,  liść oraz sylwetkę wybranego drzewa.

Dotlenieni i szczęśliwi, zarówno dzieci, jak i dorośli opuścili las, zadbali oczywiście,  aby nie pozostawić po sobie śmieci.