Dnia 8. czerwca do szkoły przybyli rodzice i najbliżsi naszych uczniów, aby wspólnie świętować Dzień Rodzinki. Zgromadzonych na sali Domu Ludowego powitała pani wicedyrektor . Uroczystość rozpoczęła się od scenek, które przygotowali i klas 4 -6 z pomocą p. Elżbiety Bartkowiak.

Tematem krótkich historyjek było stawianie granic dzieciom przez dorosłych. Wystąpienia okazały się świetną lekcją dla wszystkich i zakończyły się apelem podopiecznych do swych opiekunów: „Pokażcie nam granice!”.

Następnie wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie 4 drużyny, w których skład weszli dorośli oraz uczniowie. Zespoły rywalizowały między sobą w formie wyścigów rzędów. Zmagając się w różnych konkurencjach: bieg sprintem, prowadzenie piłki nogą, skoki na skakance, przejście przez szarfę. Po zaciętej rywalizacji wygrała drużyna "żółtych" uzyskując 22 punkty, II miejsce wywalczył zespół "niebieskich", a ostatnie miejsce na podium przypadło drużynie "różowych", która zdobyła 13 punktów. Na czwartym miejscu zmagania zakończyła drużyna "zielonych". Rodziny dopingowały swoje pociechy. Odbyły się również trzy 15 minutowe mecze piłki nożnej, w których udział wzięli uczniowie kontra rodzice.

Po wysiłku wszyscy udali się na poczęstunek. Kolejnymi atrakcjami, które czekały na wszystkich były trzy strefy: „Mistrzów Kodowania”, muzyczna oraz plastyczna. W przestrzeni kodowania można było stworzyć prosty program. Zadanie par polegało na wykonaniu w tle wspólnego zdjęcia, nagraniu głosu "Kocham Cię Mamo/Tato" oraz "Kocham Cię Synku/Córeczko" i ułożenie prostych skryptów. Dla miłośników sztuk pięknych czekały kredki, pastele, węgiel, bibuła i wiele innych przyborów oraz kolorowanki dla najmłodszych. Dzięki temu dzieci wykonały piękne prace plastyczne. Wszyscy mogli posłuchać piosenek, a chętni potańczyć w rytm muzyki.

Ten dzień był dla wszystkich radosny, pełen zabawy i relaksu, a najcenniejszym prezentem dla dzieci okazało się poświęcenie im czasu przez dorosłych.