"Hip, hip hura, pyra dzisiaj święto ma!"

Hip, hip hura, pyra dzisiaj święto ma - tym hasłem rozpoczęło się 19 września Święto Pieczonego Ziemniaka. To święto obchodzimy już od wielu lat. Kontynuujemy w ten sposób ludowe tradycje. Po tak zwanych wykopkach spędzano czas przy ognisku i sprawdzając się w różnych konkurencjach. My wybieraliśmy tylko ziemniaczane zabawy i konkursy.
Dzień Kropki

Dnia 15 września mnóstwo kolorowych kropek, krop i kropeczek zagościło na naszym szkolnym korytarzu. Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Uczniowie w tym dniu przyszli ubrani w kropki. Celem tego święta jest rozwijanie kreatywności dzieci, pomysłowości i pobudzenie ich do tworzenia i działania. Dzieci z klas 1 - 3 wymyślały co może powstać z kropki, tworzyły ciekawe prace plastyczne.
W odwiedzinach u wieszcza narodowego

Dnia 10 września uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą udali się na wycieczkę edukacyjną do Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie, które mieści się w malowniczym pałacu otoczonym pięknym parkiem. Muzeum to jest jednym z najważniejszych miejsc związanych z życiem i twórczością wielkiego polskiego romantyka, Adama Mickiewicza.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026

Dnia 1 września 2025 roku, nadszedł moment, na który część uczniów czekała z niecierpliwością i gotowością do nowych wyzwań, inni z żalem powrotu do obowiązków i pewnych ograniczeń, czyli uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026. Uroczystość, która zgromadziła uczniów, rodziców, nauczycieli, sympatyków szkoły rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie Kornelia, Ola i Jasiu zaprezentowali się w krótkiej część artystycznej.
Półkolonie 2025

Drugi tydzień lipca upłynął naszym uczniom na półkoloniach w szkole. 25 chętnych dzieci przez cały tydzień miało zapewnioną fachową opiekę oraz wiele atrakcji. Opłata za półkolonie była symboliczna, ponieważ otrzymaliśmy dofinansowanie od sponsorów: Banku Spółdzielczego w Jarocinie oraz Stowarzyszenia Edukacyjnego "Nasza Szkoła" w Bachorzewie (1,5% podatku).
Zakończenie roku szkolnego 2024/2025

W dniu 27 czerwca br. cała społeczność szkolna, czyli uczniowie, nauczyciele, pani dyrektor, rodzice, przyjaciele szkoły oraz przybyli goście spotkali się, aby uroczyście zakończyć rok szkolny 2024/2025. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Na początek głos zabrała pani dyrektor Beata Fengler, która podsumowała miniony rok szkolny.
Wycieczka do Parku Makiet Mikroskala

Dnia 17 czerwca 2025 r. dzieci z klas I - III brały udział w wycieczce do Parku Makiet Mikroskala w Koninie. Czekało na nas wiele różnych atrakcji o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym. Makiety przedstawiały sceny z popularnych filmów, obrazy z historii Polski, świata i Konina. Niektóre z nich były interaktywne, a każda oryginalna i niezwykła. Dzieci wzięły także udział w zajęciach w Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności.
Zajęcia przed wakacjami

Tradycyjnie, w ostatnie dni przed wakacjami w naszej szkole nie było typowych lekcji, ale uczniowie chętnie przychodzili do szkoły, ponieważ wiele się działo. Nauczyciele przygotowali wiele atrakcji, podczas których dzieci uczyły się poprzez zabawę oraz integrowały się. Zamiast podręczników uczniowie do szkoły przynosili koce piknikowe, ponieważ większość czasu spędzali poza murami szkoły.
Warsztaty w Muzeum Piekarnictwa

Spotkanie z panią Burmistrz

Dnia 9 czerwca 2025 roku uczniowie klasy VI, VII i VIII wyjechali do Jarocina na spotkanie z panią Burmistrz Gminy Jarocin Urszulą Wyremblewską - Korzyniewską. Zostaliśmy bardzo mile przyjęci, zapoznano uczniów z pracą Burmistrza oraz Radnych Gminy Jarocin. Zwiedziliśmy salę sesyjną, gabinety pani Burmistrz oraz salę, gdzie udziela się ślubów.
Dzień Rodziny

Dnia 30.05.2025 r. uczniowie klas 1-3 zaprosili swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Dzieci wystąpiły i pokazały się z jak najlepszej strony. Nie zabrakło wierszy, piosenek, a także tańców. Gromkie "Sto lat" pokazało jak najmłodsi kochają swoich najbliższych. Dzieci wręczyły także rodzicom dyplomy z ich portretami.
Rajd szlakiem wzdłuż Lutyni

Dnia 29 maja br. uczniowie klas IV - VIII wraz z opiekunami udali się na pieszy rajd wzdłuż rzeki Lutyni. Pierwszym punktem programu był park w Hilarowie, w którym pani Ela opowiedziała nam historię folwarku w Hilarowie, nieistniejącego już pałacu. Dowiedzieliśmy się również, kiedy i dlaczego powstała szkoła w Bachorzewie. W zrewitalizowanym parku mogliśmy podziwiać przepiękne i okazałe dęby.
Nocka w szkole

Uczniowie klas I-IV długo będą wspominać swoją noc spędzoną w szkole. Wszyscy stawili się z karimatami, śpiworami, smakołykami oraz porcją dobrego humoru. Dzieci zabrały także ze sobą ulubione przytulanki do poduszki. Uczniowie nie nudzili się i podczas nocnego pobytu, sprawdzali, co takiego dzieje się w szkole, gdy nie ma w niej lekcji.
Dzień Europy

Dnia 9 maja 2025 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europy. To wyjątkowe święto jedności, pokoju i współpracy między narodami. W tym dniu członkowie SU - Emma i Bartosz, przygotowali dla kolegów i koleżanek quiz, który cieszył się dużym zainteresowaniem i był okazją do zabawy połączonej z nauką.
Świąteczne spotkania

Tradycją naszej szkoły są świąteczne spotkania klasowe, dlatego też tuż przed wiosenną przerwą świąteczną uczniowie klasy I - III wraz z wychowawcami usiedli przy pięknie nakrytych stołach. Spotkanie było okazją do wspólnego przeżywania nadchodzących świąt, integrowania zespołu klasowego, umacniania szkolnych więzi i tradycji. Na stołach pojawiły się pyszne, świąteczne specjały, a wielkanocny zajączek przyniósł dzieciom słodycze.
Wielkanocna wycieczka do Zajączkowa

Dnia 8 kwietnia odbyła się wielkanocna wycieczka uczniów klas 1-3 do Zajączkowa w Ostrowie Wielkopolskim. Nasza przygoda rozpoczęła się od warsztatów- dzieci tworzyły zajączkowe magnesy oraz wspólnie malowały giga jaja. Następnie brały udział w przedstawieniu- szukały zajączka wielkanocnego, tańczyły i zbierały pisanki. Ostatnim punktem naszego programu był przejazd bryczką, zwiedzanie stajni oraz karmienie jelonków.
Zajęcia z doradztwa zawodowego

I Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

Dnia 2 kwietnia 2025 roku odbył się Pierwszy Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Bachorzewie. Uczniowie mieli szansę wykazać się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-4 i 5-8. Mimo niewielkiej frekwencji, jury było pod ogromnym wrażeniem występów artystów, a w szczególności ich odwagi.
21 marca

Dnia 21 marca w naszej szkole obchodziliśmy dwa święta: Pierwszy Dzień Wiosny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa. Tego dnia chętni uczniowie ubrali się kolorowo i wiosennie. O godzinie 11:30 wspólnie wyruszyliśmy na przemarsz ulicami naszej wioski. Dzieci zabrały wcześniej przygotowane transparenty witające wiosnę oraz przedmioty, dzięki którym mogli zrobić hałas.
Święto Liczby Pi

W dniu 14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Liczby Pi, którego data dyktowana jest przez trzy pierwsze cyfry liczby π: 3,14… , czyli amerykańskiego zapisu daty 14 marca. Wydarzenie to było okazją do zdobycia matematycznej wiedzy oraz pokazania, że matematyką można się bawić. Uczniowie klas III - VIII zostali podzieleni na trzy grupy, które rywalizowały podczas rozwiązywania łamigłówek i zadań matematycznych.
„Hejt, trolling i memy – o naruszeniu dóbr osobistych w Internecie z perspektywy prawa cywilnego i karnego”

26 lutego 2025 roku uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w e-lekcji „Hejt, trolling i memy – o naruszeniu dóbr osobistych w Internecie z perspektywy prawa cywilnego i karnego” organizowanej przez Wielkopolskie Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Sąd Apelacyjny w Poznaniu oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. W trakcie zajęć sędzia Kajetan Kosterkiewicz z Sądu Okręgowego w Poznaniu poruszył następujące kwestie:
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

21 lutego br. jak co roku w naszym przedszkolu została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci z grupy Misie i Tygryski przygotowały wzruszający program artystyczny, pełen radosnych piosenek, pięknych wierszy i wspaniałych tańców. Tygryski zaprezentowały również przedstawienie „Rzepka” na podstawie wiersza Juliana Tuwima.
Zabawy na śniegu

„Dużo śniegu leży w koło,
Wszystkim dzieciom jest wesoło.
Mamy narty, mamy sanki
Wyruszamy koleżanki.
Sport zimowy, super sprawa,
to wspaniała jest zabawa”.