26 października „Tygryski” zaprosiły swoich rodziców na zajęcia otwarte. Spotkanie rozpoczęło się krótką częścią artystyczną. Dzieci wcieliły się w cztery żywioły: wodę, ziemie, ogień oraz powietrze. Zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, śpiewały piosenkę oraz wykonały improwizacje taneczną z chustami do muzyki.

Po części artystycznej dzieci zaprosiły piosenką rodziców do wspólnej zabawy. „Tygryski” wraz z rodzicami przechodziły przez kolejne żywioły wykonując zadania min. opisywały i klasyfikowały obrazki, wskazywały głoskę w nagłosie, dokonywały analizy i syntezy sylabowej, rzucały do celu, przeliczały, dodawały i odejmowały na konkretach, porównywały liczebność zbiorów. Mnóstwo radości zapewniły zabawy z chusta animacyjną Klanza. Na zakończenie zajęć dzieci wspólnie z rodzicami wykonały prace plastyczną – obrazek dotyczący żywiołu w formie puzzli.

Chwile wspólnej zabawy, integracji  i nauki umilił słodki poczęstunek przygotowany przez mamy wychowanków.