Dnia 30.09.2016r. gościliśmy w naszym przedszkolu panią policjant z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przybycie specjalnego gościa. Przedszkolaki wykazywały duże zainteresowanie w czasie zajęć, rozmawiały z panią policjant na temat jej trudnej i niebezpiecznej pracy.

Dowiedzieli się również jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się pokazy i ćwiczenia praktyczne. W czasie zajęć uczyły się obrony przed groźnym psem, jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych i do kogo zwrócić się o pomoc. Utrwaliły sobie ważny numer alarmowy na policję. Dzieci
z zaciekawieniem słuchały cennych rad gościa na temat przewożenia dzieci
w samochodzie. Dowiedziały się, jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika
i zapiętych pasów. Wielką frajdę przedszkolakom sprawiły rekwizyty policyjne: czapka policyjna, kajdanki, pałka, tarcza. Radiowóz był oblegany przez dzieci z każdej strony. Na pamiątkę dzieci otrzymały od stróża prawa odblaski, które zapewniają lepszą widoczność na drodze.