Dnia 03.03.2017r. przedszkole w Bachorzewie odwiedził leśniczy pan Jakub Wojdecki z Nadleśnictwa Jarocin. Opiekun lasu „zabrał nas” na niezwykłą wędrówkę multimedialną po lesie. Celem tego spotkania było przybliżenie dzieciom bogactwa i znaczenia środowiska leśnego, a także kształtowanie wśród najmłodszych prawidłowych postaw wobec otaczającej przyrody.

Leśnik dostarczył naszym wychowankom wiedzy nt. zwierząt żyjących w lesie. Dzieci poznały warstwy lasu i dowiedziały się, jakie zwierzęta je zamieszkują. W czasie zajęć dzieci rozpoznawały odgłosy zwierząt leśnych i ich tropy. Dowiedzieliśmy się, iż las jest domem dla zwierząt, znajdują w nim pożywienie i schronienie. Zwierzęta wywierają pozytywny wpływ na środowisko, gdyż niszczą szkodniki, rozsiewają nasiona, użyźniają glebę. Las jest również miejscem odgrywającym ważną rolę dla człowieka. Musimy dbać o nasze lasy, aby były piękne, zadbane i służyły nam swoimi darami.

Dzieci obejrzały filmik animacyjny pt. „Dzik Ryjo” i podziękowały edukatorowi za przybycie i przekazanie cennej wiedzy. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.