09 marca przedszkolaki świętowały Dzień Kobiet w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie. Dzieci z grupy młodszej uczestniczyły w zabawach ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej, woreczków oraz baloników. Podczas zabaw i tańców towarzyszyła „Misiom” muzyka rockowa i punkowa.

Dzieci zwiedziły również część ekspozycji Spichlerza. Na koniec przedszkolaki słuchając muzyki tworzyły piękne prace plastyczne, wyrażając swoje emocje.

Natomiast starsza grupa brała udział w zajęciach pt. „Instrument – fajna rzecz.” „Tygryski” poznały budowę najpopularniejszych instrumentów muzycznych tj.: bęben, harmonijka, talerze, marakasy, klawesyn, dzwonki. Dowiedziały się w jaki sposób powstają dźwięki
i próbowały je wydobyć z własnego ciała. Dzieci rozpoznawały dźwięki (wysokie, niskie) oraz wystukiwały określone rytmy. Na zakończenie warsztatów dzieci miały możliwość stworzyć własny instrument muzyczny wykorzystując przedmioty codziennego użytku. Zajęcia w spichlerzu upłynęły w miłej atmosferze. Pełni wrażeń i chęci do twórczego działania wróciliśmy do przedszkola.