Przygotowania do IV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole rozpoczęły się 22 września. Od tego dnia na korytarzu i w salach lekcyjnych pojawiły się plakaty, które uczniowie wykorzystali do utrwalania tabliczki mnożenia. Każdego dnia uczniowie klas IV-VI chodzili dwójkami po szkole, odpytując się wzajemnie z tabliczki mnożenia, przybijając piątki po udzieleniu poprawnej odpowiedzi lub oddając fant, jeśli popełnili błąd. Fanty można było wykupić podczas lekcji, rozwiązując zadania matematyczne. Inna zabawa sprawdzająca znajomość tabliczki to „Hasło dnia”.

26 września, w dniu obchodów święta, komisja egzaminacyjna podczas każdej przerwy czekała na kandydatów chcących sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia. Chętnych było bardzo dużo, a stanowisko egzaminatorów oblegane było przez uczniów podczas każdej przerwy. Zadanie dzieci polegało na wylosowaniu karteczki z 5 przykładami i odpowiedzi na nie w ciągu jednej minuty. Jeśli komuś nie powiodło się, egzamin można było powtórzyć po godzinie. Łącznie tytuł i odznakę „nieziemskiego matematyka” otrzymało 16 uczniów z klas III – VI.

Kolejnym etapem obchodów były patrole egzaminacyjne, które wyruszając za teren szkoły, egzaminowały osoby dorosłe. Okazało się, że prawie wszyscy dorośli, podejmujący wezwanie naszych uczennic, znali tabliczkę mnożenia. Ważną lekcją dla dzieci były słowa robotników układających kostkę brukową, stwierdzających, że nieznajomość tabliczki mnożenia oraz niechęć do nauki w młodości skutkuje tym, że teraz mogą tylko pracować łopatą.

Na zakończenie odbyły się rozgrywki sportowe. Uczniowie, którzy zdali egzamin, mogli wziąć udział w wybranych przez siebie konkurencjach: „piłkarz matematyk” i „królowa skakanki”. Pierwsza zabawa polegała na udzielaniu poprawnych odpowiedzi z tabliczki mnożenia i strzelaniu goli na bramkę. Po zliczeniu punktów okazało się, że najlepszymi strzelcami znającymi tabliczkę są Maciej Płonka i Krzysztof Padrok z klasy VI. Drugie miejsce zajęły ex aequo szóstoklasistki Alicja Urbaniak i Julia Płonka, a na ostatnim miejscu podium stanęła Agata Karolczak, uczennica VI klasy. Natomiast kolejna konkurencja polegała na tym, aby skacząc na skakance, podawać poprawne wyniki z tabliczki mnożenia. W tej zabawie zwyciężyła Klaudia Pachciarek (klasa VI), na kolejnym miejscu znalazła się Paulina Hybiak, uczennica klasy VI, a trzecie miejsce przypadło trzecioklasistce Zuzannie Komorowskiej.