Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /Artykuly2014/A0047/ is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

30 września w naszej szkole po raz pierwszy, w tym roku szkolnym, miała miejsce akcja edukacyjna „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem tej kampanii jest propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skutecznej, taniej i przyjaznej metody wspomagania wszechstronnego rozwoju młodych ludzi – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka.

Tego dnia na pierwszej lekcji zebrała się grupa uczniów z klas starszych, którym pani dyrektor Beata Fengler czytała książkę. Pani Beata wprowadziła wychowanków w świat dwunastoletniego chłopaka, przeżywającego ciekawe i zabawne przygody, wybierając powieść Joanny Olech pt. „Dynastia Miziołków”. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali historii zwariowanego życia całkiem normalnej rodzinki żyjącej w latach 90 XX wieku. Niektórzy młodzi czytelnicy postanowili wypożyczyć książkę i przeczytać pozostałe przygody.

O godzinie 12:00 uczniowie z klas młodszych spotkali się z panią Elą Bartkowiak, która wcielając się w rolę głównej bohaterki Lisy, czytała przygody dzieci z małej osady w Szwecji. Dzieci mieszkające w zagrodzie środkowej (Lissa, Lasse i Bosse), w zagrodzie północnej (Britta i Anna) oraz Olle żyjący w zagrodzie południowej to bohaterowie książki Astrid Lindgren pt. „Dzieci z Bullerbyn”. Przeczytany fragment zachęcił najmłodszych do poznania kolejnych zdarzeń szwedzkich rówieśników.

{gallery}/Artykuly2014/A0047/{/gallery}