Dnia 24 października 2019 roku klasa VI i V oraz uczniowie z SU z samego rana autokarem udali się Poznania, by miło, sympatycznie spędzić czas w Rogalowym Muzeum - muzeum rogala świętomarcińskiego. Poznaliśmy tradycje wypieku rogala, która ma już 150 lat. Poznaliśmy sposób produkcji według oryginalnej receptury. Były to zajęcia pełne humoru i dowcipu i oczywiście naszej gwary wielkopolskiej. Mele i szczuny chętnie brali udział w poszczególnych etapach produkcji przepysznych, niepowtarzalnych w smaku rogali.
Następny etap naszej wycieczki to Muzeum Blubry 6D. Przenieśliśmy się dzięki kapsule czasu do przeszłości i poznaliśmy bohaterów legend. Trójwymiarowy seans, który krótko, ale treściwie zapoznał dzieci z legendami poznańskimi, gdzie wyczuwało się ducha dawnego Poznania.