Dnia 24 października uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do ZGO w Jarocinie. Celem wycieczki było zapoznanie ze sposobami segregacji odpadów oraz uzmysłowienie dzieciom konieczności ich odpowiedniego klasyfikowania. Na miejscu czekały już na nas Panie, które oprowadziły nas i opowiedziały o całym procesie segregacji i rekultywacji śmieci. Wyrzucając śmieci do kosza, nigdy nie zastanawialiśmy się co się z nimi stanie.

Rozkład śmieci trwa bardzo długo, dlatego powinniśmy je segregować. Uświadomiliśmy sobie, że te pojedyncze odpady, które wyrzucamy na co dzień to ogromne ilości odzyskanych opakowań po recyklingu lub ponownego użycia. Po zwiedzeniu całego terenu ZGO udaliśmy się całą grupą na wspaniałe warsztaty. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał drobny upominek. Uważamy, że tego rodzaju wycieczki są doskonałymi lekcjami edukacyjnymi, które na długo zapadają w pamięć. Bardzo serdecznie dziękujemy za możliwość zwiedzenia obiektu.