14 listopada 2018r. uczniowie klasy I, II oraz III wraz z wychowawcami odwiedziły Bank Spółdzielczy w Jarocinie. Celem wycieczki było zapoznanie z działalnością banku. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca w banku, o zasadach bankowości zadając Paniom przy tym wiele pytań, które starały się w sposób bardzo przystępny opowiedzieć. Pani kasjerka zademonstrowała nam urządzenie do liczenia banknotów.

Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób przelicza się banknoty i bilon. Obejrzały „nasze” banknoty i sprawdziły jego zabezpieczenia. Uczniowie poznali również formy płatności oraz znaczenie konta bankowego i karty bankomatowej.

Uczniowie otrzymali upominki i wrócili zadowolenie z niecodziennego spotkania. Wielu uczniów oszczędza w SKO. Mamy nadzieję, że wycieczka zachęci do oszczędzania również pozostałych.

Dziękujemy Pracownikom Baku Spółdzielczego za poświęcony nam czas.