9 listopada uczniowie klas IV - VI wraz z p. Bartkowiak i Fengler udali się do Poznania do Muzeum Narodowego na zajęcia warsztatowe połączone ze zwiedzaniem Muzeum.  "Malowane dźwięki" to temat zajęć. Dzieci zostały oprowadzone przez pracownika Muzeum po salach, w których były obrazy związane z muzyką.

Były tam takie motywy muzyczne, jak drzewa przypominające harfę a promienie słoneczne dłoń grającą na tym instrumencie, motywy nawiązujące do fletni Pana itp. Co ciekawe dzieci mogły słuchać w niektórych salach utwory muzyczne ilustrujące malarstwo, a nawet tańczyć poloneza przy obrazie przedstawiającym grającego Chopina. Na koniec uczniowie  podjęli  próbę „namalowania" muzyki, wsłuchując utwór znany dzieciom z filmu "Król Lew".

Wszystkim bardzo podobały się zajęcia, pracownik Muzeum natomiast zachwalał uczniów z Bachorzewa, podkreślając ich aktywność, analizę obrazów oraz kulturalne zachowanie.