Dnia 26 maja 2022 r. grupa "Tygrysy" z naszego przedszkola odwiedziła szkołę. Celem wizyty było zwiedzenie szkoły oraz udział w zajęciach kodowania. Na początek pani Beata oprowadziła przedszkolaków po salach szkolnych, pokazała im miejsce nauki w nowym roku szkolnym. Dzieci dowiedziały się również gdzie jest biblioteka, gabinet dyrektora, szatnia oraz toalety.

Następnie "Tygrysy" zostały podzielone na cztery grupy i zaproszone na zajęcia kodowania. Pierwsze z zadań polegało na wykonaniu opasek z kodem według wzoru. Kolejne wyzwania polegały na: odwzorowaniu budowli z klocków Lego, ułożeniu sudoku oraz odwzorowaniu rysunku według wzoru. W następnym zadaniu "Tygrysy" musiały się wykazać współpracą, koncentracją - musiały zbudować wieżę z kubeczków, ale nie wolno było dotykać tych kubeczków. Na zakończenie wszyscy wspólnie zakodowali kroki tańca i zatańczyli w rytm muzyki.

To był dzień pełen wrażeń, a uśmiech na twarzach przedszkolaków był bardzo miłym podziękowaniem za przygotowane przez nauczycieli zajęcia.