Dnia 11 kwietnia 2019r. uczniowie klas VI - VIII wraz z wychowawcami udali się do Poznania. Celem wyjazdu był udział w Poznańskim Festiwalu Sztuki i Nauki na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Po przybyciu na miejsce, uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i udali się na zajęcia.

Podczas pierwszych warsztatów pt. "Kryminalne zagadki wydziału biologii" wychowankowie dowiedzieli się, w jaki sposób zbiera się ślady biologiczne, w jaki sposób zabezpiecza się na miejscu zdarzenia odciski palców, krew lub włosy oraz jak je można wykorzystać w dochodzeniu. Druga grupa w tym czasie poznała zastosowanie entomologii w kryminalistyce, zgłębili tematykę wykorzystania owadów nitrofilnych. Na kolejnych warsztatach uczestnicy zapoznali się z różnorodnością form owadów występujących w środowisku wodnym, przystosowaniem owadów do wodnego trybu życia, elementy ich biologii, ekologii i behawioru. Przy pomocy mikroskopu uczniowie mogli zobaczyć budowę ciała ważek, pluskwiaków, chrząszczy i muchówek. Drugi zespół bawił się w kalambury, ucząc się zagadnień o zdrowie środowiska.

Czas spędzony na uniwersytecie bardzo szybko upłynął, a uczestnicy zdobyli cenną wiedzę. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów.