13.12.2016r. uczniowie klas 1-3 oraz starsza grupa przedszkolna "Tygryski" udali się do "Nenufar Clubu" w Kościanie. Wycieczka została zorganizowana w celu utrwalenia znajomości tradycji bożonarodzeniowych oraz nauki savoir vivre przy stole.

Zajęcia rozpoczęły się od spotkania z gospodynią Marianną, która ubrana w góralski strój przywitała dzieci gwarą. Następnie zabrała nas do swojskiej chaty, gdzie poznaliśmy górala, łosia oraz Nurfika. Wszystkie 4 postacie przybliżyły nam magię świąt, a dzieci miały za zadanie ozdobić pierniki przygotowanymi produktami. Drugim i najważniejszym punktem wycieczki było spotkanie z Mikołajem i zdradzenie mu swoich największych sekretów dotyczących wymarzonych prezentów. Każde dziecko otrzymało od Mikołaja mały upominek, a także zapewnienie, że wymarzone prezenty znajdą się w Wigilię pod choinką. Po spotkaniu ze świętym dzieci miały czas na zabawę w "Sali zabaw".

Ostatnim punktem wycieczki było uroczyste przyjęcie w bankietowej sali. Podczas dwudniowego obiadu dzieci miały okazję poznać zasady zachowania przy stole. Kierownik sali ze szczegółami uczył najmłodszych jak należy się zachowywać podczas posiłku, ale również jakich należy użyć sztućców, jak ich używać czy jak poprosić kelnera do stolika. Po obiedzie został podany deser, a tym samym była to kolejna okazja do nauki właściwych manier. Większość dzieci próbowała właściwie zachowywać się przy stole czy jeść dwoma sztućcami, każdemu z najmłodszych udzielił się pełen powagi i wzniosłości nastrój.
Po długim, ciekawym i pełnym wrażeń dniu wszyscy wrócili zadowoleni do domów.