22 grudnia, czyli w ostatni dzień w szkole przed zimową przerwą świąteczną, został szczegółowo zaplanowany. O godzinie 8.00 nastąpiła kolejna odsłona "spotkania" z książką, czyli "Cała Polska czyta dzieciom". Dla uczniów kl. I - III czytał rodzic - pani Liberacka, natomiast dla starszych klas czytali sami uczniowie. O godzinie 9.00 odbył się ostatni etap Konkursu Bożonarodzeniowego, polegający na zaśpiewaniu przez całą grupę kolęd lub pastorałek.

Po konkursie uczniowie udali się do swoich klas, by tam z wychowawcami przełamać się opłatkiem, złożyć życzenia, śpiewać kolędy i zjeść słodycze i owoce przyniesione na tę uroczystość. O godzinie 11.30 wszyscy udali się do Domu Ludowego, aby tam spotkać się ze Świętym Mikołajem, który wręczył dzieciom słodycze. Następnie głos zabrała pani dyrektor, która przywitała wszystkich zebranych, w tym liczną grupę rodziców, złożyła uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły życzenia a następnie ogłosiła wyniki konkursu, co przyjęto entuzjastycznie. Poszczególnym grupom za zajęcie I, II i III miejsca zostały wręczone nagrody rzeczowe. Następnie pani dyrektor zaprosiła zebranych na obejrzenie Przedstawienia Jasełkowego, w którym wystąpili uczniowie klas IV - VI, nad całością czuwała pani Magdalena Bieniaś. Przedstawienie wszystkim bardzo się spodobało, artyści otrzymali ogromne brawa. Na koniec pani dyrektor podziękowała pani Magdalenie oraz artystą i jeszcze raz życzyła wszystkim udanych świąt.

Wyniki Konkursu:

lp. Nazwisko i imię ucznia test etap plastyczny śpiew kolęd razem miejsce
  1. Antczak Martyna, kl. V
  2. Kolanowska Oliwia, kl. V
  3. Kominek Amelia, kl. V
  4. Pawłowska Nikola, kl. III
  5. Antczak Alicja, kl. I
     5,0                            5,0                       4,5               14,5              I
  1. Pawłowski Alan, kl. VI
  2. Kościański Mateusz, kl. VI