Liczba Pi dnia 14 marca br. obchodziła swoje święto, a uczniowie klas IV - VIII ucztowali je. Nauczyciel matematyki przygotował dla swoich podopiecznych informacje, ciekawostki oraz zadania związanie z tą liczbą. Zgromadzeni wysłuchali wierszy o liczbie Pi, posłuchali, jak brzmi ta liczba, sprawdzili, czy kombinacje cyfr z daty urodzenia są kolejnymi cyframi rozwinięcia dziesiętnego. Okazało się, że data urodzin każdego z nas znajduje się w rozwinięciu liczby Pi.

Najpierw odbyło się spotkanie dzieci z klas IV i V, a na kolejnych dwóch lekcjach uczniowie klas VI - VIII zmagali się z wyznaczonymi im zagadnieniami. Uczniowie zostali podzieleni na mniejsze grupy i po zajęciu miejsc, wymyślali nazwę dla swojej drużyny. Każda ekipa musiała wykonać pięć zadań, za które zdobywali punkty. Zadania zostały dopasowane do możliwości i umiejętności uczniów (młodsze grupy miały łatwiejsze pytania). W ramach wyznaczonych zadań uczniowie tworzyli hasła rekomendujące matematykę, reklamę matematyki, rozwiązywali testy: na skojarzenia, związane z liczbą pi, układali wiersze, pisali wyrazy rozpoczynające się na "pi", tworzyli działa sztuki z okręgów oraz tworzyli liczbę pi w formie przestrzennej.

Po spotkaniu, na którym nie zabrakło dobrej zabawy oraz nauki, każdy uczeń pamięta rozwinięcie dziesiętne liczby pi, wie, do czego jest ona potrzebna. Ze spotkań wszyscy wyszli zadowoleni i dopytywali, czy za rok będą również czcili to matematyczne święto.