Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w przedszkolu trwały od kilku dni. Dzieci poznawały zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe oraz ich symbolikę. Przedszkolaki samodzielnie wykonały ozdoby na choinkę min. długi śnieżnobiały łańcuch.

Wspólnie ubrały choinkę. Podczas przystrajania świerku było dużo zabawy i śmiechu.

Kolejnym istotnym punktem w przygotowaniach przedświątecznych był wypiek pierników. Dzieci samodzielnie wałkowały ciasto oraz wykrawały kształty pierników. Z niecierpliwością czekały na to, aby móc skosztować swojego dzieła. Korzenne zapachy unosiły się przez długi czas w całym przedszkolu.
22. grudnia przedszkolaki wspólnie zasiadły do wigilijnego stołu, przełamały się opłatkiem i złożyły świąteczne życzenia. Podczas kolędowania do dzieci zawitał długo oczekiwany gość. Gwiazdor słuchał opowieści dzieci, zadawał im pytania i chętnie sam opowiadał o swojej "pracy". Każdy przedszkolak otrzymał od niego prezent.

To był bardzo emocjonujący i wzruszający czas. Życzymy Wesołych Świąt!