Tego roku przypada 31. finał ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie naszej szkoły również zaangażowali się w porządkowanie naszej planety. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Na straży czystej ziemi. Od 1994 roku.” Akacja rozpoczęła się od przypomnienia przez panią Dyrektor założeń przedsięwzięcia oraz najważniejszych informacji o czasie rozkładanie się śmieci i zagrożeniach spowodowanych wyrzucaniem odpadów w niedozwolone miejsca.

Podkreśliła, iż aby ta misja mogła zakończyć się sukcesem, nie wystarczy tylko posprzątać Polskę z zalegających w naturze śmieci, ale podjąć działania na rzecz zmian postawy – „by nie śmiecić więcej”. Do tegorocznej akcji "Sprzątanie Świata" przyłączyli się wszyscy uczniowie z naszej szkoły, którzy podzieleni na mniejsze grupy, oczyścili naszą okolicę z odpadów. Wspólnie zebraliśmy 16 worków śmieci, a biorąc udział w wydarzeniu, każdy miał szansę zobaczyć na własne oczy skutki braku poszanowania środowiska naturalnego.

Dziękujemy naszym uczniom i nauczycielom za zaangażowanie, poświęcenie i pomoc w trosce o Naszą Planetę.