Dnia 4 września 2017r. wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, rodzice i inni zaproszeni gości zebrali się na sali Domu Ludowego, by wziąć udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego. Na początek uczennica klasy VI, Amelia Kominek, zaprosiła wszystkich zgromadzonych do odśpiewania hymnu. Następnie szóstoklasistki - Martyna Antczak i Amelia Kominek zaprezentowały się w krótkiej części artystycznej.

Dziewczyny śpiewały, recytowały wiersze i przedstawiały anegdoty o szkole i uczniach, za co otrzymały od widzów gromkie brawa. Następnie głos zabrała pani dyrektor Beata Fengler, która powitała wszystkich zebranych, szczególnie ciepło zwracając się do pierwszoklasistów oraz do uczniów klasy VII.Pani dyrektor zapoznała uczniów i rodziców z kierunkami realizacji polityki oświatowej, zmianami, które czekają uczniów oraz kalendarzem rozpoczętego roku szkolnego.

W dalszej kolejności Pani Beata przedstawiła wychowawców oraz pozostałych nauczycieli. Zaprosiła również uczniów klasy I na scenę, by się przedstawili i wręczyła im upominki przygotowane przez Gminę Jarocin. Poinformowała ich, że w klasie czeka na nich wyprawka plastyczna ufundowana przez Stowarzyszenie Edukacyjne "Nasza Szkoła". Pani dyrektor powitała również nową uczennicę, życząc jej miłego pobytu w naszej szkole.

Pani dyrektor życząc wszystkim zapału, sukcesów, cierpliwości w osiąganiu celu, zaprosiła uczniów na spotkanie z wychowawcami do ich sal.