Był to długo wyczekiwany dzień przez przedszkolaków. 30 września dzieci z przedszkola w Bachorzewie zwiedziły 16 Batalion Remontu Lotnisk w Jarocinie. Spotkanie to dostarczyło naszym przedszkolakom wiedzy o trudnej i odpowiedzialnej pracy żołnierza. Dzieci zostały oprowadzone po terenie wojska oraz z zaciekawieniem oglądały pokaz sprzętu, jakim dysponuje wojsko.

Dzieci zobaczyły: maszyny, pojazdy, sprzęt wojskowy i wyposażenie żołnierza. Dzięki miłej atmosferze panującej w wojsku, czuły się swobodnie i zadawały wiele pytań. Wielką atrakcją okazał się przejazd samochodem wojskowym.

Pobyt w jednostce pozostanie na długo w pamięci wychowanków. Choć przez moment mogli się poczuć prawdziwymi żołnierzami.