27 marca 2018 r. dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie odwiedziły Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin. Przedszkolaki zostały zaproszone w wirtualną podróż po Jarocinie. Misie i Tygryski poznały legendę związaną z patronem miasta. Myszka Ratuszanka pokazała dzieciom najważniejsze zabytki mieszczące się w Jarocinie takie jak: Ratusz, kościół pw. Św. Marcina, Skarbczyk, stacja kolejowa, zegar słoneczny, wielki glan oraz wybrane elementy architektury.

Przedszkolaki poznały również miejski herb. Dzieci z radością uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną. Aby utrwalić zdobytą wiedzę przedszkolaki zagrały w memory.

Po wyjściu z biblioteki dzieci udały się do Muzeum Regionalnego, gdzie przybliżono zwiedzającym najstarsze dzieje ziemi jarocińskiej ukazane na wystawie stałej. Przedszkolaki zostały również zaproszone do obejrzenia zbioru minerałów z Polski i świata. Przepiękna i różnorodna wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem najmłodszych.

Po powrocie do przedszkola na dzieci czekała niespodzianka pozostawiona przez zajączka wielkanocnego. Upominki sprawiły dużą radość przedszkolakom.