"Pora na kompozytora" to tytuł kolejnego, po "Wzór na utwór", koncertu, w którym uczestniczyło 23 uczniów z klas IV-VI, oczywiście towarzyszyli im nauczyciele. Koncert odbył się w poniedziałek 7 listopada. Koncerty są częścią projektu pt. "Nie boję się muzyki". Wśród artystów, których można było posłuchać była pianistka, skrzypaczka, śpiewaczka, trębacz, nie zabrakło także prowadzącej cały koncert, która zapoznała małych melomanów z takimi pojęciami, jak kompozytor, artykulacja, kolorystyka dzieła muzycznego.

Pani Agnieszka, w sposób przystępny, z elementami humoru, odpowiedziała na pytania typu: Co by się stało z kompozycją Modesta Musorgskiego, gdyby Maurice Ravel nie opracował jej na orkiestrę? Dlaczego paryska premiera "Święta Wiosny" Igora Strawińskiego zakończyła się bijatyką na widowni z 28 osobami, którym opatrzono rany? Jaki jest związek Ryszarda Wagnera z Harrym Potterem?

Koncert okazał się wspaniałą podróżą przez świat dźwięków, podczas której uczniowie usłyszeli muzykę z filmów "Vabank",  "Gwiezdne wojny", "Harry Potter", "Dziecko Rosemary", fragment "Bolera" Ravela, ale też przebój "Ona tańczy dla mnie".

Dzięki tym zabiegom uczniowie mogli lepiej zrozumieć na czym polega tworzenie muzyki, czy jest do tego potrzebne natchnienie, skąd kompozytorzy czerpali inspiracje.