Uczniowie klasy drugiej bardzo długo przygotowywali się do wystawienia ostatniego w tym roku szkolnym przedstawienia w przedszkolu pt. „Ścieżka pod górkę”. Samo wystąpienie poprzedziło szereg działań związanych z Dniem Ziemi i dbaniem o przyrodę.

Pierwszym zadaniem dla uczniów było znalezienie informacji o długości rozkładu śmieci, a następnie wykonanie na ten temat plakatów, które ozdobiły ściany naszej szkoły. Kolejnym zadaniem było zbieranie plastikowych butelek i ich ponowne wykorzystanie. Świetnym pomysłem okazało się zrobienie dużego siedziska tzw. pufy z butelek, która jest cały czas wykorzystywana do różnego rodzaju działań. Ostatnim i najważniejszym zadaniem było samo przedstawienie.
Uczniowie klasy drugiej bardzo szybko zapamiętują swoje role, a także coraz łatwiej potrafią się w nie wcielać. Po szeregu prób i zaproszeniu przedszkolaków na występ nadszedł dzień przedstawienia. Dzięki pomocy rodziców poszczególni uczniowie mieli piękne stroje, a pozostali byli po prostu dziećmi. Widownia przedszkola z radością oczekiwała na starszych kolegów i koleżanki, a także doskonale odebrała nasz przekaz. Drugoklasiści spełnieni i zadowoleni ze swoich działań z niecierpliwością oczekują trzeciej klasy i kolejnych możliwości wystąpień na scenie.