25 maja 2016r. uczniowie klasy I i II oraz Tygryski z przedszkola wyjechali na wycieczkę do Deli Parku w miejscowości Rosnówko. Ruszyliśmy o godz. 8:00 w doskonałych humorach. Po 1,5 h jazdy byliśmy na miejscu.

Pierwszym punktem naszego pobytu w Deli Parku był spacer po mini zoo. Między innymi widzieliśmy indyki, lemury, kozy lamy, antylopy. Jednak największe wrażenie zrobił na nas różowy kogut. Później udaliśmy się do parku miniatur budowli świata. Podziwialiśmy Wieżę Eiffla, Złoty Pawilon w Kioto, Big Bena, Miasto Machu Picchu, Więzienie w Alcatraz i mnóstwo innych budowli. Następnie oko w oko stanęliśmy z mamutami, turem i tygrysem szablozębnym. Dalej pani przewodnik poprowadziła nas wśród gigantycznych owadów, które mogły naprawdę budzić strach.

Po spacerze udaliśmy się na warsztaty kulinarne. Z pomocą pana kucharza robiliśmy szagówki, które po ugotowaniu bardzo nam smakowały. Nikomu, nawet naszym wychowawczyniom, nie smakowała polewka, którą dla nas ugotowały panie z kuchni. Dowiedzieliśmy się, że kiedyś to była bardzo popularna zupa w Wielkopolsce, jak również zupa „ślepe ryby”.

Bardzo nas ucieszyła zabawa podniebnej eko-wiosce, jak i na ogromnym, wspaniałym placu zabaw. Po obiedzie zrobiliśmy zakupy w sklepie z pamiątkami i ruszyliśmy w podróż powrotną do domu.

To była naprawdę wspaniała wycieczka!