Dnia 18 września 2020 r., wzorem lat ubiegłych, uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do corocznej akcji "Sprzątania Świata". Wiemy, że Ziemia to nasz wspólny dom i musimy o niego dbać. Mimo panującej pandemii postanowiliśmy posprzątać najbliższą okolicę, pamiętając o środkach bezpieczeństwa, dezynfekcji rąk i zmianie uszkodzonych rękawiczek.

Po otrzymaniu rękawiczek i worków na śmieci grupy wraz z opiekunami udali się, aby posprzątać wyznaczone tereny. W tym roku udało nam się pozbierać śmieci na ulicy Piaskowej, Kwiatowej, Nowy Świat, Szkolnej, Granicznej, Jesiennej, Leśnej oraz na osiedlu Leśnym. Jeden zespół udał się na obrzeża lasu, gdzie znalazły dużo porzuconych odpadów. Łącznie zebraliśmy 9 worków śmieci oraz 5 worków plastików. Był to wynik niższy w porównaniu z ubiegłym rokiem, co nas bardzo ucieszyło. Mamy nadzieję, że świadomość ludzi na temat wyrzucania zużytych opakowań i innych śmieci, będzie systematycznie wzrastała.