Uczniowie szkoły otrzymali zaproszenie na rozstrzygnięcie konkursu ,,Puzzle z historii Kościoła Kaliskiego poskładane ponownie ..." Czwarta edycja Konkursu wiedzy z zakresu historii Kościoła „Poznaj przeszłość diecezji kaliskiej” dobiegła końca. Znając zagadnienia podjęte w nadesłanych pracach można stwierdzić, że ich tematyka dotyczyła „Historii, będącej naszą codzienną przyjaciółką, w którą jesteśmy wszyscy zanurzeni”.

Nasza przeszłość tworzy naszą historię, a więc buduje nasz dom, którym jest Kościół. Tworzą go od lat kolejne pokolenia wiernych, wpisane w miejsca, które mamy wokół nas.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień przez Jury Konkursu, odbędzie się 19 września 2015 r. o godz. 10.00 w budynku Centrum Józefologicznego w Kaliszu przy Wyższym Seminarium Duchownym, ul. Złota 144.

Na nasze wspólne spotkanie zapraszamy wszystkich uczestników wraz z opiekunami.

W imieniu Organizatorów i Przyjaciół Konkursu Ks. Sławomir Kęszka''

Bp Stanisław Napierała wręczył dyplomy i nagrody laureatom Konkursu z Historii Kościoła pod hasłem „Poznaj przeszłość diecezji kaliskiej”.  Młodzież przygotowała ciekawe prace przedstawiające dzieje parafii, kościołów, miejsc szczególnego kultu, a także sylwetki kapłanów i sióstr zakonnych.

Była to czwarta edycja konkursu, którego celem jest upamiętnienie osób, miejsc i wydarzeń powiązanych z terenem diecezji kaliskiej, a także zainteresowanie młodzieży historią parafii oraz rozwijanie postaw patriotycznych i poczucia przynależności do wspólnoty parafii i diecezji. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zadaniem młodzieży było opracowanie w formie pisemnej pracy w jednej z wybranych kategorii: parafia, postać, wydarzenie.

Na konkurs wpłynęło 300 prac przygotowanych przez uczniów z 70 szkół z terenu diecezji

Trzecie miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły Łucja Dastych z klasy II i Paweł Szymkowiak.