Dnia 28 kwietnia 2017 roku uczniowie  Niepublicznej Szkoły Podstawowej uczestniczyli w pogadance na temat Święta Pracy, Dnia Flagi oraz rocznicy ogłoszenia Konstytucji 3 Maja. Młodsi z zaciekawieniem przysłuchiwali się dziejom naszego kraju, tradycjom. Poznali tradycje naszych przodków, korzenie naszej gwary wielkopolskiej.

Wspólnie z Panią Dyrektor dzieci ułożyły z ubrań w kolorze białym i czerwonym na korytarzu flagę naszego państwa. Następnie młodsi utrwalali swoją wiedzę, grając w grę planszową "Podróż po Polsce". Starsza grupa aktywnie uczestniczyła w pogadance, zwłaszcza klasa VI, która posiada już pewien zasób wiedzy na ten temat. Po tak obszernej dawce wiedzy, uczniowie sprawdzali swoje wiadomości o Polsce, znanych Polakach, tradycjach w grze planszowej "Kocham Cię Polsko".

{gallery}A2017/A0359/gallery}