Wieczorem, dnia 25 października, w naszej szkole zrobiło się gwarno, wesoło i filmowo. Przyczyną obecności uczniów klas VI - VIII w szkole mimo weekendu i późnych godzin była filmowa nocka w szkole zorganizowana przez szkolny Samorząd Uczniowski. Około godziny 18:00 w szkole spotkali się fascynaci filmów, dobrej zabawy oraz nocnych rozmów. Po przyjściu do szkoły, uczestnicy wybrali sale, w których mieli spać.

Następnie uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy. Pierwsze zadanie polegało na przygotowaniu scenariusza i wystawieniu przedstawienia z wylosowanej wcześniej baśni. Sztuka musiała przedstawić bajkę w nowoczesnym wydaniu. Każda drużyna ciekawie zaprezentowała wyniki swojej pracy, które zostały nagrodzone dużymi brawami. Następnie kapitanowie przystąpili do wylosowania zadania drugiego, które polegało na  odtworzeniu piosenki z musicalu. Podczas występów uczniowie mogli wykorzystać, przygotowane przez organizatorów, rekwizyty. Po zaprezentowaniu się publiczności, uczniowie mogli skosztować pysznej pizzy. Kolejną, główną częścią nocki było oglądanie filmów. W każdej sali prezentowano inny gatunek filmowy, a uczestnicy mogli dokonać wyboru, na który seans się wybiorą. Oglądanie filmów, wspólne rozmowy zakończyły się o godzinie 8:00.

To był miło spędzony czas.