W pierwszym tygodniu ferii zostały w szkole zorganizowane dla uczniów różnorodne zajęcia. Codziennie spotkania rozpoczynały się od czytania przez nauczycieli fragmentu książki pt. "Mikołajek". W poniedziałek uczniowie zostali podzieleni losowo na grupy; dzieci z każdej grupy miały za zadanie przygotować krótkie przedstawienie do tekstu jakiejś bajki lub baśni (tekst, przebrania, muzyka, scenografia). W przerwie wszyscy udali się na boisko szkolne,  były tam zabawy i zajęcia sportowe z "wykorzystaniem" śniegu.

We wtorek po próbie generalnej uczniowie ze wszystkich grup zaprezentowali się w mini spektaklach - była m. in. pantomima, przedstawienie kukiełkowe, spektakl z narratorem. Wszystkim bardzo podobały się występy kolegów. Po zmaganiach aktorskich odbyły się zmagania kulinarne. Dzieci mając do dyspozycji owoce (jabłka, banany, kiwi, pomarańcze, mandarynki), miód, jogurty; miały za zadanie wykonać zdrowe desery. Uczniowie zrobili szaszłyki owocowe, przekładańce z jogurtem, sałatki owocowe, które później z apetytem zjadły.

W środę odbył się bal karnawałowy. Dzieci miały za zadanie przebrać się za jakąś postać z bajki, baśni, lektury szkolnej, powieści itp. Były więc koty w butach, ninja, barbie, czarownice z "Jasia i Małgosi", królewny itd. Pod koniec balu odbył się plebiscyt na najlepsze przebranie, które wygrał Alan z kl. V. Gratulacje!

W czwartek zajęcia rozpoczęły się dopiero o 18.00. Najpierw dzieci obejrzały film na podstawie lektury "Mikołajek", następnie udały się, oczywiście z nauczycielami, na lodowisko do państwa Fiołków. Po powrocie i wypiciu gorącej herbaty i zjedzeniu kolacji był czas wolny na gry i zabawy, a następnie nocne kodowanie z Alicją z Krainy Czarów. Łącznie w zajęciach brało udział od 21 do 28 uczniów, w tym także nasze absolwentki.